24 Nisan 2011 Pazar

Ece Ayhan Günleri -1 // 3-4 Mayıs 2011


Mülkiye Edebiyat Topluluğu – Koza, 2010- 2011 Eğitim-Öğretim Yılını Mülkiyeli Büyük Sivil Şair Ece Ayhan’ı selamlayarak kapatıyor!* 2002 yılında aramızdan ayrılan, şiirimizin “Parasız Yatılılar Kuşağı”nın son temsilcisi Ece Ayhan Çağlar, 1959 yılında mezun olduğu okulu Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde anılıyor!

Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan anma günlerine Ece Ayhan’ın Mülkiyeli arkadaşları Mustafa Yuluğ ve Güngör Aydın, Türk Şiirinin en önemli kadın temsilcilerinden Lale Müldür ve filozof şair Yücel Kayıran, Akademisyenler Prof. Aykut Çelebi, Dr. Erdoğan Kul ve Eren Barış, Türk Entelektüel Camiasının kült ismi Doğan Hızlan, Mülkiyeli Öykücü Tuncer Uçarol, Cumhuriyet Kitap’tan Şair, Eleştirmen Mustafa Şerif Onaran ve “İkinci Yeni” teriminin isim babası Muzaffer İlhan Erdost katılıyor!
Tiyatro Sanatçısı Altan Gördüm de nefesiyle Ece Ayhan Şiirlerine can veriyor!

3-4 Mayıs 2011 tarihlerinde, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Aziz Köklü Konferans Salonu’nda gerçekleşecek etkinliğe “Ayakta olan Herkes” davetlidir!

Mülkiye Edebiyat Topluluğu - Koza,
Ankara, 2011

Facebook Sayfası için tıklayın.

*Bu yıl formatı değişen İnek Bayramı etkinlikleri çerçevesinde gerçekleşecek olan anma günleri, FESKOM’un desteğiyle hayat buluyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder